Vítej na kurzu věnovaném

Doučování Data a rozhodování

UJEP-FSE

Máš problémy s předmětem data a rozhodování nebo statistická analýza dat? Nerozumíš testování hypotéz či jiným tématům, případně ti dělají problém výpočty v Excelu? Pak mrkni na tento videokurz, který tě kompletně provede tímto předmětem.
V jednotlivých lekcích vysvětluji postupně témata od popisné statistiky až k časovým řadám na různých příkladech a práci s daty v Excelu. Z nich byste měli čerpat k úspěšnému zvládnutí zápočtu.
Na závěr jsem samostatné lekce věnoval přípravě na zkouškové testy, které jsou více obecné a teoretické. Jelikož se objevily v posledním zkouškovém období trochu odlišné typy úloh, tak jsem poslední lekci dotočil až dodatečně.

EDIT 31.1.2023: Přidána lekce č. 12 s přípravou na zápočtový test.

K urychlení některých výpočtů v Excelu používám při doučování také volně dostupný statistický doplněk Realstatistics, který lze stáhnout ZDE.
Aby se Vám z něj správně zobrazovaly výstupní tabulky v souborech přiložených u lekcí, měli byste jej mít aktivní.

Kurz je unikátní tím, že v něm jsou obsaženy aktuální dotazy a odpovědi studentů na mé otázky, které by vás měly inspirovat k tomu se podobným stylem zamyslet nad probíranou látkou.
Výhodou také je, že si můžete zakoupit jak jednotlivá videa, tak komplet celý kurz.
Občas omluvte prosím sníženou kvalitu videa, které bylo v rámci doučování natáčeno přes skype. Avšak neměl by být žádný problém ve srozumitelnosti či čitelnosti mého zápisu.
V případě dotazů k příkladům, zjištění chyby ve výpočtu či dalších námětů mě neváhejte kontaktovat 

Ukázková lekce

Ukázková lekce s vysvětlením vybraných příkladů z témat, která vás během semestru čekají.

Ke stažení

Chceš se dozvědět více? Tak si vyber lekce o které máš zájem